Zsidó kiválóságok kiállítása

A győri zsinagóga fontos helyet foglal el Közép-Európa neológ felekezeti építészetben, különleges, nyolcszög alakú elrendezése és kupolás kialakítása később mintául szolgált a neológ zsinagógák építésében a Kárpát-medence területén.

A késő historikus és szecessziós stílusú épületet a templomépülethez kapcsolódó, kétemeletes iskolaszárnyakkal együtt 1868-1870 között emelték, Benkó Károly tervei alapján, Fränkel Vilmos építész kivitelezésével.

2003-as felújítása óta itt működik a Széchenyi István Egyetem Zeneművészeti Kara majd 2024 júliusától a Zsidó Kiválóságok Kiállítása is.

Magyar, angol és héber nyelven elérhető állandó kiállításon, több mint 400 Nobel-díjas, valamint a szakterületükön maradandót alkotó világhírű művész, kutató, sportoló, feltaláló élete és munkássága ismerhető meg.

A digitális világ körbevesz minket, napjaink pedig elképzelhetetlenek  ezen technikai és tudományos vívmányok használata nélkül. Ez a kiállítás közelebb hozza e tudományokat is.

Időszaki kiállítások és változatos programok is várják az ide látogatókat.

NYITVATARTÁS

hétfő: 10:00-14:00
kedd: 12:00-16:00
szerda: zárva
csütörtök: 12:00- 16:00
péntek: 14:00-18:00
szombat-vasárnap: zárva

A nyitva tartáson túli időpontfoglalásra a zskk@sze.hu e-mail címen van lehetőség, valamint a +36 70 476 8412-es telefonszámon.

JEGYÁRAK

Jegy típusa Ár / fő
Teljes áru jegy 1 800 Ft
Kedvezményes jegy ( nyugdíjas, diák,  SZE kártya)  1 300 Ft
Csoportos teljes áru jegy ( min.10 fő) 1 600 Ft
Csoportos kedvezményes jegy ( min.10 fő)   (nyugdíjas, diák,  SZE kártya) 1 100 Ft
Családi jegy ( 2 felnőtt + 2 gyermek ) 5 000 Ft
6 év alatti gyermek jegye Térítésmentes

A jegy megváltásával tekinthető meg a Zsidó Kiválóságok Kiállítása, a Magyar Fotográfus Szabadegyetem Egyesület fotókiállítása, valamint a Hit és Művészet porcelánkiállítás.

A Széchenyi István Egyetem büszke arra, hogy a szakmai munka, az oktatás, a tudományos kutatás mellett a társadalmi felelősségvállalás területén is elismerik munkáját. Az itt tanulók nemcsak mérnökök, műszaki pedagógusok, informatikusok, jogászok, közgazdászok, zeneművészek, egészségtudományi és szociális szakemberek lesznek, hanem ennek az országnak, a térségnek az értelmisége, akinek társadalmi felelőssége is van. A győri Széchenyi István Egyetem az alkalmazott tudományok művelése mellett nagy hangsúlyt helyez az alapkutatásokra, így oktató-kutató kollegáink már azt is látják, hogy mi lesz, mi lehet öt év múlva, sőt, nemcsak látják, hanem aktívan alakítják a jövőt. Egyetemünk arra vállalkozott, hogy felépítse az átalakuló magyar felsőoktatás mintaértékű modelljét. Ehhez kiváló partnerekre, igazi társakra találtunk: az egyetemét szerető Győr városára, a lendületes térségi iparra, benne a társadalomért, a közösségért elkötelezett Audi Hungariára, az egyetemükre büszke, azért aktívan cselekvő hallgatóinkra. A győri gazdaság, a város térségszervező ereje, a győri egyetem hatása messze túlterjed a város, a nagy térség határain. Az Egyetem stratégiai célja, hogy Győr és a hozzá kapcsolódó gazdasági térség fejlődésének is szellemi központja legyen.

A győri zsinagóga fontos helyet foglal el Közép-Európa neológ felekezeti építészetben, különleges, nyolcszög alakú elrendezése és kupolás kialakítása később mintául szolgált a neológ zsinagógák építésében a Kárpát-medence területén. A késő historikus és szecessziós stílusú épületet a templomépülethez kapcsolódó, kétemeletes iskolaszárnyakkal együtt 1868-1870 között emelték, Benkó Károly tervei alapján, Fränkel Vilmos építész kivitelezésével. 2003-as felújítása óta itt működik a Széchenyi István Egyetem Zeneművészeti Kara majd 2024 júliusától a Zsidó Kiválóságok Kiállítása is. Magyar, angol és héber nyelven elérhető állandó kiállításon, több mint 400 Nobel-díjas, valamint a szakterületükön maradandót alkotó világhírű művész, kutató, sportoló, feltaláló élete és munkássága ismerhető meg. A digitális világ körbevesz minket, napjaink pedig elképzelhetetlenek ezen technikai és tudományos vívmányok használata nélkül. Ez a kiállítás közelebb hozza e tudományokat is. Időszaki kiállítások és változatos programok is várják az ide látogatókat.

A Széchenyi István Egyetem hangversenyterme, az egykori zsinagóga első emeleti karzatának egyedülálló tere ad otthont a „Művészet és hit” című kiállításnak, amely a Herendi Porcelánmanufaktúra alkotásait mutatja be a nagyközönségnek. A kiállítás a nagymúltú cég judaika kollekcióját mutatja be, valamint egy pazar terített asztalt is, amely a talán legismertebb dekoráció, a Viktória-minta fejlődéstörténetét prezentálja. A minta első megrendelője az 1851-es londoni világkiállításon Viktória brit királynő volt. Mindezeket egy bravúrdarab – egy Rotschild-mintával festett dísztál – teszi teljessé. A kiállítás november 13-ig tekinthető meg a Zsinagóga épületében.

A város zsidósága 1861-ben úgy döntött, zsinagógát épít. A 600 négyszögöles telket-amin az épületegyüttes ma is áll-a hitközség 1866. július 10-én vette meg 6000 forintért. A telekvásárlást követően 1866. augusztus 30-án a "templom-építési bizottmány" tervpályázatot írt ki izraelita templom és iskola tervezésére.
Az ebben szereplő főbb paraméterek a követ­kezők voltak: Templom 400 ülőhellyel, földszint a megfelelő karzatokkal, a főbejárat a nyugati oldalon. Iskolaépület 9 iskolai szobával (5 fiúosztály és 4 lányosztály), egy szoba 100 gyerek és 8 szoba mind-egyik 70 gyermek befogadására alkalmas legyen. Tovább-->

A Széchenyi István Egyetem hangversenyterme, az egykori Zsinagóga első és második emeleti karzata ad otthont a Magyar Fotográfus Szabadegyetem Egyesület fotókiállításának. Az Egyesület célja, hogy a magyarországi épített és természeti szépségek, illetve a hazánkban élők mindennapjainak megörökítése a fotográfia művészi eszközeivel. Az egyesület célját jelen kiállítás is támogatja, hiszen e feladat is segíti a fotósok fejlődését és biztosítja annak a lehetőségét, hogy megmutathassák az Ő szemükkel a környezetünk egy szeletét.

Cím: 9025 Győr, Kossuth Lajos utca 5.

 

 

 

Galéria

×

Kapcsolatfelvétel

Megszólítás * 
E-mail cím * 
Telefonszám  
Miben segíthetünk? *